Englishenglish version
Komínové hlavice Ekon - Detail zboží
khe2-d
Ekon II se základovou deskou
průměr 130 - 250 mm
Tato hlavice je novým typem naší řady komínových stříšek vyrobených z nerezu, což zaručuje jejich dlouhou životnost. Její velkou předností je, že neobsahuje žádné volně pohyblivé části. Komínová hlavice slouží jako ochrana před povětrnostními vlivy (vítr, déšť a sníh) a zabraňuje zpětnému taku do komína.

Kvalitní provedení.

Žádné náklady na čištění v důsledku povětrnostních vlivů.

Jednoduchá montáž.
Na hlavě komínu označte místo pro otvory a vyvrtejte tyto 4 otvory pro hmoždinky. Následně kompletní komínovou hlavici přišroubujte k hlavě komína.

Technická data:
Díly komínové hlavice jsou vyrobeny z nerezového plechu o síle 0,6 - 1,0 mm, a jsou spojeny bodovými svary a nýtováním.

(zvětšit) Těleso se skládá ze tří částí:

1. vnitřní roura se základovou deskou.
2. plášť válcového tvaru s prolisovanými okénky a prstenci.
3. odklápěcí stříška.
Oproti původní komínové hlavici Ekon je rozdíl ve tvaru pláště nástavce, dále odpadl difuzor s křidélky, kdy se stříška montuje přímo na plášť. Základní deska s rourou a stříška zůstávají stejné.

Oba tyty Ekonů fungují na stejném principu. Liší se provedením. Obvodové prstence u Ekonu II. usměrňují také proudící vzduch a tím znemožňují zpětný tah.

Technické řešení se týká konstrukčního uspořádání komínové hlavice ke zvýšení odtahu zplodin komínového tělesa při spalování pevných, kapalných a plynných látek. Komínová hlavice nepoužívá žádný zdroj energie.

V plášti komínové hlavice je vytvořena soustava lichoběžníkových otvorů, které tvoří třístranný prostřih, přičemž prostřižený plech je vypoukle natvarován a prostřednictvím neprostřižené hrany lichoběžníkového otvoru je vyhnut dovnitř pláště komínové hlavice a dále plášť komínové hlavice je opatřen alespoň jedním mezikružím.
Toto technické řešení zjednodušuje známé konstrukce komínových hlavic, zvyšuje účinnost vlivu na odtah zplodin hoření a řeší splnění bezpečnostních předpisů.

Komínová hlavice podle předmětného technického řešení je využitelná ve všech rozměrech komínových těles nejen u nové běžné bytové výstavby a všech typů rodinných domků, ale i rekreačních a průmyslových budov a též u budov občanské vybavenosti.

Upozornění:
V souladu s normou ČSN 34 1390 se doporučuje komínovou hlavici přizemnit jako ochranu před bleskem.

Informace a objednávky
e-mail: prachatice@jihokov.cz
tel. 388 312 381
fax: 388 312 311
 
Jihokov, výrobní družstvo
Provozovna PRACHATICE
Nádražní 291
383 01 Prachatice
Úvodní stránka
 

Copyright © 2019  ·  JIHOKOV VD  ·  Všechna práva vyhrazena
Robert Sedlák - Váš osobní Webmaster:  webmaster.robertsedlak.cz